SPC (Suya Dayanıklı) Parke

SPC (SUYA DAYANIKLI) PARKE

Tüm Artlines ürünleri iç mekanlarda yaratıcılığınızı artırmak için size daha iyi bir zemin sağlar. Yeni SPC Koleksiyonumuz akustik özellikleri, daha iyi ısı ve ses yalıtımı, fonksiyonellik, huzur ve konfor için mükemmel seçimdir.

Artlines ürünleri sağlığa zararlı malzemeler içermez. Eşsiz hijyen ve ısı yalıtımı sağlayarak ürünlerimizi seçen herkes için daha sağlıklı ve daha sıcak zeminler sağlıyoruz.

Özel ve çok katmanlı yapıları sayesinde ürünlerimizin su geçirmezliği, neme dayanıklılığı ve antibakteriyel özelliği garantilidir.

Tüm Artlines ürünleri kurulumu kolay, hızlı, temiz ve sessizdir. Rahat ve canlandırıcı yaşam alanlarını, zahmetsizce uygulamak ve korumak için uygun fiyatlı ve dayanıklı ürünlerimizi seçebilirsiniz. Kendinize özel dekoratif, sıcak ve eğlenceli parke kombinasyonlarınızı oluşturmak için çok çeşitli tasarım alternatiflerinden yararlanabilirsiniz.

Suya dayanıklı Rigid Core teknolojisi ve antibakteriyel ve akustik özellikleri ile yeni SPC Koleksiyonu, spor salonlarından okullara, hastanelerden ofislere birbirinden farklı pek çok ticari alanda konforlu ve uzun ömürlü, aktif çalışma ortamları yaratmanıza yardımcı olur.

Ürünler

Kullanım Alanları

 • Havaalanları & Terminal Binaları
 • AVM & Yemek Alanları
 • Mağazalar & Dükkanlar
 • Kafeler &Restoranlar
 • Okullar
 • Oteller
 • Ofisler
 • Özel Toplantı Salonları
 • Hastaneler
 • Bankalar
 • Konferans Salonları
 • Kamu Binaları
 • Sinemalar
 • Opera&Tiyatro Salonları
 • Perakende alanlar
 • Galeri & Müzeler
 • Fuar Alanları
 • Yaşam Alanları & Evler

Spc Uygulama ve Bakım Talimatları

SPC zemin kaplaması, özel ve ticari kullanım için dayanıklı, bakımı kolay ve dekoratif bir zemin kaplamasıdır. Düşük kurulum yüksekliği nedeniyle, yeni inşaat ve yenileme işleri için uygundur. Ürün, salonlara, banyo, mutfak veya kiler gibi yüksek nemli odalara döşenebilir.

SPC zemin kaplaması, DIN EN 1264 Bölüm 3 uyarınca sıcak su yerden ısıtma için uygundur. Elektrikli yerden ısıtma yapılması yasaktır.

Ürünleri fiziksel koşullara alıştırırken ve kurulum sırasında sıcaklık en az 18°C olmalı, ancak 30°C’yi geçmemelidir. Döşeme işlemi sonrasında sağlıklı bir yaşam ortamı kişisel refahı sağlar. Sıcaklığın 20-22°C ve nemin % 35-65 aralığında olması uygundur. Yerden ısıtma ile bu değerler zaten 24°C yüzey sıcaklığında elde edilebilir. Özellikle kışın nemi gözlemlemeli ve gerekirse uygun önlemleri alarak arttırılmalı.

SPC zemin kaplaması, kapalı olduğu ambalaj içerisinde, 48 saat boyunca ortam sıcaklığına alıştırılmalıdır. Kenarların zarar görmesini ve SPC’lerin bükülmesini önlemek için, paketler dar kenarlara yerleştirilmemeli veya taban ahşaplar üzerine yerleştirilmemeli, yalnızca yatay olarak düz bir zemin üzerinde taşınabilir ve saklanabilir.

Güçlü güneş ışığı almayan odalarda, 20 m uzunluğa kadar genleşme derzleri olmadan döşenmesi mümkündür. Büyük alanlar veya karmaşık yerleşim düzenleri (L, Z veya U şekli, “kum saati”, daralmalar, kapı girişler) veya ağır veya kalıcı olarak yerleştirilmiş yapılar yüzer düzeneğin serbest hareketini engelliyorsa, zemin uygun bir yerde genleşme derzi ile bölünmelidir. Zemin dinamik yatay kuvvetlere sahip alanlar için örn. spor salonları, spor ve dans pistleri, uygun değildir. Şaptaki genleşme derzleri üst zeminde alınmalıdır. Zemin kaplaması ile duvar arasında ve tüm sabit tesisler, çelik kapı çerçeveleri veya ısıtma boruları arasında, her zaman ve her yerde en az 10 mm’lik bir yan boşluk bırakılmalıdır. Ahşap çerçeveler altta kısaltılır ve döşeme altına itilir. Duvarlarda, mesafe döşeme

esnasında takozlarla sabitlenir.

Daha sonra, takozlar çıkarılır ve mesafeler uygun süpürgelikler, geçiş rayları ve boru rozetleri ile kaplanır.

Yüzer montaj işleminde, girişlerdeki zemin kaplamasının ayrılmasını gerektirir. Gerekirse, aşırı derecede farklı sıcaklıklara sahip bitişik yüzeyler ayrılmalıdır. Yoğun güneş ışığı termal genleşmeye neden olabilir. Uygun gölgeleme önlemleri aşırı ısınmayı önler.

(SPC zemin kaplaması) bakımı kolay ve çok dayanıklı bir yüzeye sahiptir. Temizlik ve bakım çalışmaları minimumdur ve zemininizin uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Yanlış temizleyiciler, kum, asitli veya alkali maddeler, solventler, topuklu ayakkabılar, metal ve metal aşınması yüzeye zarar verebilir ve yüzeyde deliklere, çiziklere veya renk bozulmalarına neden olabilir. Mobilyalar temiz sürgülere, ofis sandalyelerin uygun yumuşak rulolara sahip olmalılar. Ofis sandalyeleri altında uygun bir zemin koruma paspası da yerleştirilmelidir. Lekelenmeye sebep olan agresif maddeler yüzeyden

hemen temizlenmelidir. Temiz yürüyüş bölgelerinin kullanılması ile kir miktarı önemli ölçüde azalır. Tozu ve kiri bir elektrikli süpürgenin parke aparatı ile veya süpürerek düzenli olarak temizleyin.

Spc Suya Dayanıklı Parke

Spc Suya Dayanıklı Parke; eviniz, ofisleriniz ve diğer iç mekanlarınız için vazgeçemeyeceğiniz bir zemin kaplama malzemesidir. Bir kere doğru parke tercihi yaptığınızda, uzun yıllar boyunca rahat edersiniz. Sıradan ve geleneksel parke çeşitleri zaman içerisinde su geçirmekte ve kötü bir görünüm almaktadır. Ancak kaliteli markalara ait su geçirmez parke ürünleri, sizi konfora ulaştıracak ürünlerdir. Yaşam alanlarınız için kendi zevkinize uygun ve ortamın renkleri ile uyum içerisindeki su geçirmez parkeleri tercih edebilirsiniz. Böylece parkenizin üzerine su veya herhangi bir sıvı döküldüğünde rahatlıkla temizliğini gerçekleştirebileceksiniz.

Spc Suya Dayanıklı Parke Modelleri

Su geçirmeyen parke modelleri, bütün iç mekanlarda kullanıma uygundur. Temizlik esnasında normal parkelere kıyasla daha çok su ile silinebilmektedir. Böylece, daha hijyenik ve kolay temizlenebilir bir yapıya kavuşmaktadır. Ayrıca dokusu bakımından da su geçirmez parke modelleri, diğer parke türlerine göre daha dayanıklıdır. Antibakteriyel özellikleri ile su geçirmeyen parkeler çocuk dostu ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca su geçirmeyen parkenin özel dokusu, bakteri ve virüslerin sevmediği dokular arasındadır. Siz de hijyeni öncelik olarak alıyorsanız, zemin kaplamalarınız için su geçirmez parkeleri tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır.

Su geçirmez parkeler, genellikle temizlik bakımından suyu hapsetmemesi sayesinde fayans tercih edilen banyo ve mutfaklar için de uygundur. Fayans, kırılması ve yeniden döşenmesi oldukça zahmetli bir zemin kaplama malzemesidir. Parke ise uygulaması oldukça kolay bir zemin kaplamasıdır. Bu nedenle bu iç mekanlarda da parke tercihi ön plana çıkmaktadır. Kolaylıkla temizleyebileceğiniz, suyu hapsetmeyen, kirlerin yüzeye işlemediği su geçirmez parke modellerimize hemen göz atabilirsiniz.

Su Geçirmez Parke Çeşitleri

 Su geçirmeyen parkelerin ahşap görünümü, onları daha estetik bir hale getirmektedir. Ayrıca renk paletinin çeşitliliği ile bu parkeler her iç mekana ve tüm dekorasyon stillerine uyum sağlamaktadır. Kalınlık ve model bakımından da çeşitlilik göstermektedir. Siz de evin veya iç mekanın hangi bölümünde kullanacağınızı dikkate alarak, size en uygun parke modelini sipariş verebilirsiniz.

Spc Suya Dayanıklı Parke Özellikleri

SPC suya dayanıklı parke, birbiri içerisine geçen yapısı ile kolaylıkla zeminlere uygulayabileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca ev içi kullanımda çok uzun yıllar boyunca size eşlik edecek kalitededir. Koruyucu üst katmana sahip olan bu parkeler, ticari alanlarda da kullanıma uygundur. Özel tabanı sayesinde ayak altı konfor sağlamaktadır. Ayrıca ses ve ısı izolasyonuna da  destek olan bir yapıya sahiptirler. Bunların yanı sıra, SPC su geçirmez parke modelleri oldukça şık bir görünüme sahiptir. Böylece mekanlara yeni biri dokunuş getirmeyi hedeflemektedirler.

SPC suya dayanıklı parkeler, koruma tabakaları sayesinde kolay çizilmeyen ürünlerdir. En ufak kazada hasar almayan yapıları, onları daha dayanıklı ve doğa dostu ürünler haline getirmektedir. Kolayca alev almayan ve hızlıca leke tutmayan yapıları sayesinde çocuklu evler ve ofisler için muhteşem tercihlerdir. Ayrıca, güneş ışığında bozulma göstermeyen dokuları sayesinde güvenebileceğiniz zemin malzemeleri olarak dikkat çekmektedirler.

Zemin Kaplamaları için Bizi Tercih Edin

Son derece dayanıklı parke modellerimiz ile sizlere hizmet sağlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Zemin kaplama malzemelerinden biri olan su geçirmez parke, her evin ihtiyacı ürünlerden birisidir. Bir kere doğru kararı verin ve bir daha zemin kaplamanızı değiştirmek zorunda kalmayın… SPC su geçirmez parke modellerimiz, sizi asla yarı yolda bırakmayacak! Siz de iç mekanlarınız için en kaliteli zemin kaplama malzemelerini en bütçe dostu fiyata satın almak için ürün kataloglarımıza hemen göz atabilirsiniz.

Benzer Ürünler