Ofis Halıları

Ofis Halıları

Ofis halıları, ofislerin en önemli parçalarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Bir iş yeri ofisinin en çok ön plana çıkan parçalarından birisi, kesinlikle ofis halılarıdır. İç mekanlarınızın renklerine göre dekorasyonunuzun tamamlayıcı objesi olarak halılardan yardım alabilirsiniz. Farklı renkler, farklı desenler ve farklı tasarımlar ile birlikte pek çok çeşitte halı bulmanız mümkün. Karo halılar ve plank halılar gibi halı modelleri arasından en kaliteli halı modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca, en estetik ofis halılarını ürün kataloglarımızdan bulabilirsiniz.

Ofis Halıları Özellikleri

Ofis halıları çoğunlukla iş yerlerinde tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca kamu binalarında ve otellerde de ofis halılarının kullanımı mevcuttur. Ofis halısı modelleri genellikle karo veya plank olarak niteliklendirilir. Karo halılar  en ve boy oranı bakımından 1:1 orana sahipken plank halılar farklı ölçülerde de mevcut olabilmektedir. Bu halı çeşitleri, zorlu koşullara karşı dayanıklı olamlılardır. Renkleri zaman içerisinde solmamalıdır. Ayrıca, çamaşır suyu veya sigara gibi faktörler tarafından zarar gördüğünde de kolaylıkla yenisi ile değişmesi mümkün olmalıdır. Hareketleri kolay olmalı, ayrıca ofisin içerisinde bütüncül durmalılardır.

Her zevke hitap edecek minimalist ve şık ofis halıları, her markada mevcut olan tasarımlar değildir. Çeşitli kimyasallara karşı dayanıklı ve kaliteli halılar, hem bütçe dostu hem de estetik olmalılardır. Ayrıca temizlikler ide kolay olmalıdır, böylece iş gücünden tasarruf sağlanması mümkün hale gelmektedir. Yapıştırıcı ile zemine yapıştırabileceğiniz ofis halıları, aynı zamanda ihtiyaç olduğu zaman zeminden çıkabilmelidir. Hava kalitesini arttırıcı etkiye sahip olmalıdır ve ayrıca mevcut olduğu ortamda yankıyı önlemelidir. Akustiği düzenleyici etkiye  sahip, ses yalıtımını destekleyen ofis halıları çok daha değerlilerdir.

Ofis Halısı Neden Gereklidir?

Çalıştığınız ve tüm gününüzü geçirdiğiniz yer, ofisinizdir. Eğer bir işveren iseniz de çalışanlarınızın tüm modunu ve motivasyonunu yüksek oranda etkileyen unsur, çevresel faktörleridir. Onları konforlu bir biçimde çalışmaları için motive etmeli ve onlara gerekli olan ihtiyaçları sağlamalısınız. Ayrıca, işletme bütçenizi de göz önüne almanız gerekir. Hem uzun ömürlü, hem de dayanıklı ofis halıları tercih etmeniz bu noktada oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, tercih edeceğiniz ofis halılarının şık ve kurumsal kimliğinize uygun olması da önem arz etmektedir.

Ofis halılarınızın yüzeyi rahat ve düz olmalıdır. Topuklu ayakkabı ile yürümesi zor olmamalıdır. Böylece hem müşterilerinize hem de çalışanlarınıza büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Ayrıca, halılarınız kir tutmamalı, çok açık renklerde olmamalıdır. Hızlıca temizlenebilen materyalden üretilmiş ofis halıları bu noktada çok daha avantajlıdır. Ofis halısı fiyatları ise, halının kalınlığına ve kalitesine göre, desenine ve rengine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ofislerde Halı Kullanımı Avantajları

Ofis halılarını temel olarak ev halılarından ayıran unsur, sahip oldukları tasarım değildir. Aksine, nitelik bakımından daha kolay uygulanabilir, kaplayıcı ve daha kolay temizlenebilen halılar olmalarıdır. Bunun yanı sıra, çok desenli modellere kıyasla düz desenli modeller daha çok ön plana çıkmaktadır. Ofis halısı genellikle koyu tonlarda ve ince halılardır. Bu dokuları sayesinde hem bir zemin kaplaması, hem de tamamlayıcı bir unsur olma görevine sahiptirler.

Halı ile kaplanmamış zeminler, daha sık temizlik gerektirir. Parke bir zeminin bir iş gününde en az üç defa temizliği gerekmektedir. Hijyen kuralları açısından bu oldukça önemli bir maddedir. Ancak ofis halıları, bu temizlik ihtiyacını çok daha aza indirmektedir. Toz tutucu özellikleri sayesinde özellikle karo halılar, ofislerin kurtarıcı parçalarıdır. Ayrıca kimyasal bir temizleyici gerektirmemeleri de ofis halılarının avantajlarındandır.

Benzer Ürünler