Click LVT Zemin Kaplaması

CLICK (KİLİTLİ - BİRBİRİNE GEÇMELİ) LVT ZEMİN KAPLAMALARI

Ürünler

Birbirine Geçmeli LVT’ler ( Click)

Birbirine Geçmeli LVT’ler ( Click) son dönemde sıklıkla tercih edilen ürünlerden birisidir. İç mimarlar ve iç mekan tasarımcılarının bu ürünlere gösterdiği önem de artış göstermiştir. Zengin renk skalası ve sayısız desene sahip olabilmesi, bu durumun başlıca nedenlerinden birisidir. Ayrıca kolay uygulayabiliyor olmamız da bu ürünleri ön plana çıkaran özellikler arasında yer almaktadır. Hammaddesinin daha kolay ve hızlı bir şekilde markanın isteğine uygun olarak işlenebilmesi de bu ürünleri cazip kılmaktadır. LVT kaplamaların dokusu oldukça gerçekçidir. Ahşap, beton ve kumaş zeminlere uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca, pratik bir şekilde temizliğini sağlayabileceğiniz ürünlerdir.

Birbirine Geçmeli LVT’ler ( Click) Özellikleri

En dayanıklı zemin kaplama ürünlerinden birisi olan LVT zemin kaplamaları, birbirine geçmeli LVT’ler olarak da satışta mevcuttur. Bu ürünler kolayca temizlenebilen ve dakikalar içerisinde zemine yerleştirilebilen modellerdir. Derinlikleri idealdir ve pek çok iç mekana uyum sağlamaktadır. Boyutları itibariyle de tüm mekanlara uygun olduğunu söylemek doğru olacaktır. Geçireceği potansiyel kazalara ve alacağı darbelere karşı adeta önlem niteliğinde üstün bir korumaya sahiptir. Böylece, en zor şartlarda bile ilk günkü yeniliğini koruyan ürünlerdir.

LVT kaplamalar içerisinden birbirine geçirmeli LVT’ler, kolayca çizilmez. Ayrıca, yüksek sıcaklıkla karşı karşıya kalsa bile alev almayan bir yapıları vardır. Yanmaya karşı dayanıklı olmalarının yanı sıra, su geçirmeyen dokuları da onları tercih sebebi yapmaktadır. Banyo ve mutfaklarda da beton zemine alternatif olarak düşünebileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca, yıllar içerisinde rutubeti ve suyu hapsetmeye nbir yapıya sahiplerdir.

Birbirine Geçmeli LVT’ler Hakkında…

Betonun zemin kaplamasında getirdiği pek çok dezavantaj vardır. Bu olumsuzluklara karşın birbirine geçirmeli LVT’ler yardımınıza koşmaktadır. Soğuğu çeken betonlara kıyasla, ısıyı hapseden ve ısı izolasyonu sağlayan LVT zemin kaplamaları oldukça iyi bir alternatiftir. Üstün performansı sayesinde LVT zemin kaplamalarını yıllar boyunca rahatlıkla kullanabileceksiniz. Doğal görünümlerinin yanı sıra güçlendirilmiş yapıları sayesinde bu kaplama çeşitleri, size teknolojinin tüm avantajlarını sunacak.

Ses izolasyonuna da katkı sağlayan LVT’ler, antistatik ve antibakteriyellerdir. Ayrıca cila gerektirmeyen bir üst korumaya sahiptirler. Uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi yeni kalan görünümlerini de bu özelliklerine borçlulardır. Birbirine geçirmeli LVT’ler uygulama aşamaları bakımından da oldukça mantıklıdır.  Click LVT’leri zemine uygulamak için tüm ihtiyacınız bıçak, koruyucu eldivenler, beyaz lastik tokmak, metre, kurşun kalem veya T cetveli, mesafe takozu ve kıl testeresidir.

Birbirine Geçmeli LVT Nasıl Uygulanır?

Hazırlık aşamasında, oda sıcaklığında uygulanacak olan zemin kaplama malzemelerinizi kontrol ederek başlamalısınız. Zemin sıcaklığının 10 dereceden düşük olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünselrin fiziksel olarak zemin boyutunuza her koşulda tam oturması adına bu ayrıntı çok önemlidir. Sonrasında ise yüzeyin düzgün ve sabit olduğundan emin olmalısınız. Alt zeminde bir problem yok ise, uygulamay başlayabilirsiniz.

Uygulama, soldan sağa olmalı ve karolar ışık yönünde kalmalıdır. Mesafe takozu ile genleşme boşlukları bırakılarak birbirine geçirme işlemine başlayabilirsiniz.  Genleşme boşluklarına elektrik kabloları, silikon gibi herhangi başka bir obje doldurmamalısınız. Uygulama bittiğinde, mesafe takozlarını kaldırabilir ve yeni muhteşem parkelerinizi harika görüntüsünü izleyebilirsiniz!

Click kaplamaların en büyük avantajı, kolaylıkla uygulanabilmesidir. Uzun ve dar odalara bile kolaylıkla uyum sağlayabilmektelerdir. Böylece, kullanıcı memnuniyeti en yüksek olan zemin kaplamalarından birisi haline gelmişlerdir.

Bizi Tercih Edin

Mermer ve betondan kurtulmanın vakti artık gelmedi mi? Siz de iç mimarların birincil tercihi olan LVT kaplamalara hemen geçiş yapabilirsiniz. Kayma yapmayan yapıları sayesinde güvenle kullanabileceğiniz bu ürünlere bir şans vermenin tam zamanı!

Benzer Ürünler